Wideofilmowanie i filmy ślubne
Szukaj kamerzysty w Twoim mieście:

Czy wągry zawsze idą w parze z trądzikiem?

2021-02-25
Idealna cera to taka, która jest odpowiednio nawilżona i na której nie występują niedoskonałości. Rzadko jest to jednak możliwe do osiągnięcia, ponieważ drobne pryszcze i grudki są zazwyczaj efektem złej diety lub nawracających zaburzeń gospodarki hormonalnej. Większość kobiet i mężczyzn wie również bardzo dobrze, czym są wągry. Te niewielkie zmiany skórne można jednak w prosty sposób wyeliminować. Ale czy są one pierwszą oznaką, że właśnie pojawił się trądzik?

Wągry – jak powstają?

Warto wiedzieć, że zaskórniki dzielimy na zamknięte oraz otwarte. Te drugie określane są właśnie jako wągry i najłatwiej jest poznać je po charakterystycznej, ciemnej końcówce, która jest efektem utleniania tzw. masy rogowo-łojowej. Jeżeli nasza cera produkuje nadmiar sebum, to prowadzi to do powstawania tego typu zmian. Co jest tego powodem? Zazwyczaj wpływ na to ma niepoprawnie działająca gospodarka hormonalna (zwłaszcza w okresie dojrzewania czy przed miesiączką), ale też spożywanie produktów wysoko przetworzonych czy niepoprawne oczyszczanie cery podczas codziennej pielęgnacji.

 

Czy można samodzielnie usuwać wągry?

Jeżeli na naszej skórze obecne są wągry i problem ten nie ustępuje – możemy udać się do specjalisty lub gabinetu kosmetologicznego. Nie zawsze jednak jest to konieczne, ponieważ istnieją proste oraz skuteczne domowe sposoby, dzięki którym w krótkim czasie pozbędziemy się kłopotu. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju zmian skórnych nie wyciskamy. Dlaczego? Nieumiejętne usuwanie wągrów może skończyć się bliznami oraz przebarwieniami. Te natomiast będą wymagały zastosowania specjalistycznego lasera, a takowe zabiegi nie należą do najtańszych.

 

Eliminację zaskórników otwartych zaczynamy od zmiany codziennej pielęgnacji. Skoro ujścia kanalików gruczołów łojowych są regularnie zapychane, to należy wybrać kosmetyki oczyszczające i nakładać je w odpowiednich odstępach czasowych. Zanim nadmiar łoju zdąży się zgromadzić – usuniemy go poprzez cykliczne złuszczanie. W tym celu najlepiej sprawdzają się peelingi (zarówno drobnoziarniste, jak i enzymatyczne).

 

Konkretne produkty dobieramy do rodzaju cery. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, delikatna i sucha, to lepiej nie podrażniać jej masażem z użyciem kosmetyku zawierającego drobinki. Na szczęście enzymy roślinne działają równie skutecznie. Jednocześnie pozbywamy się nie tylko nadmiaru sebum, ale także innych zanieczyszczeń oraz martwego naskórka.

 

Czy trądzik zawsze zaczyna się od zaskórników?

Problemy skórne, które określane są jako trądzik, mogą być bardzo uporczywe w leczeniu. Ta choroba skóry zaczyna się często od niewielkich zmian pojawiających się nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała. Czy więc obecność zaskórników może zwiastować, że mamy do czynienia właśnie z którąś z odmian trądziku? Jak najbardziej. Należy pamiętać, że wągry są efektem zatkanych ujść gruczołów łojowych. Jeżeli w porę nie zmienimy codziennej pielęgnacji i nie zadbamy o to, aby dokładnie oczyszczać cerę – z czasem powstaną stany zapalne. Niezależnie od tego, czy są to zaskórniki zamknięte, czy otwarte, to koniecznie należy znaleźć przyczynę ich powstania i postarać się ją wyeliminować.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza kamerzystów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems