Aby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości o słuszności swojego postanowienia, można przeczytać artykuł: Teledysk ślubny - 4 argumenty za. Wybór idealnego filmowca ułatwi natomiast zastosowanie się do poniższych punktów:
1. Oszacowanie budżetu
Pierwszym krokiem powinno być oszacowanie kwoty, jaką para młoda jest w stanie przeznaczyć na teledysk ślubny. Cena filmu zależy głównie od:
- czasu filmowania, czyli mniejszym kosztem będzie udokumentowanie tylko ceremonii wraz z zabawą weselną, nagranie przygotowań, błogosławieństwa i pleneru ślubnego wiąże się z wyborem droższego pakietu lub dopłatą za dodatkowy czas pracy (stawka za godzinę),
- doświadczenia i umiejętności kamerzysty oraz sprzętu jakim dysponuje, im lepszy tym wyższa jakość filmu, ale i cena,
- ilości kamerzystów,
- ilości teledysków, można wybrać tylko jeden z całego wydarzenia, ale również dodatkowy skrót oraz osobne filmy dla z każdego z wydarzeń,
- usług dodatkowych, czyli pleneru narzeczeńskiego, video zaproszeń, podziękowań dla rodziców.
Najczęściej koszta standardowego teledysku ślubnego w naszym serwisie: filmy-wesele.pl wahają się w granicach 1500-2500 za pakiet podstawowy, 3000-4500 za rozszerzony. Film jest inwestycją na całe życie, dlatego nie warto na nim oszczędzać.
Fragment listy kamerzystów ślubnych z Katowic.
2. Poszukiwania
Większość par młodych wybiera filmowca, który wykonywał wcześniej teledysk ślubny dla członka rodziny lub znajomego. Z pewnością jest to najbardziej wiarygodna rekomendacja. Możliwość zobaczenia kamerzysty w trakcie pracy, a następnie gotowego filmu pozwala na uzyskanie pełnej wiedzy o przewidywanych efektach i znacznie ułatwia podjęcie decyzji.
Jeśli jednak nie było takiej sposobności warto rozpocząć poszukiwania w naszym serwisie: filmy-wesle.pl. Posiada on wiele zalet, które ułatwią to trudne zadanie:
- możliwość wyszukiwania według lokalizacji lub ceny,
- przejrzysta lista filmowców - w pierwszej kolejności polecamy najlepszych,
- wyeksponowana cena, a także liczba odsłon profilu oraz poleceń,
- miniaturki filmów oraz krótki opis na głównej liście wyszukiwania,
- ikonka zegara po prawej to terminarz, od razu można sprawdzić dostepność terminu,
Opis funkcji serwisu na podstawie kamerzystów ślubnych z Warszawy.
3. Pierwsze spotkanie
Po dokonaniu wstępnego przeglądu kamerzystów, warto umówić sie na spotkanie z tymi, którzy okazali się najbardziej interesujący spośród wszystkich. Nie należy podejmować tak ważnej decyzji tylko na podstawie perfekcyjnego portfolio, czy pozytywnych opinii. Podczas rozmowy można najłatwiej zweryfikować kwalifikacje oraz nastawienie do pracy, ale jak to zrobić? Po pierwsze warto poprosić o prezentację przykładowych filmów w trakcie spotkania oraz omówienie możliwych do uzyskania efektów. Można również zapytać o:
- doświadczenie,
- posiadany sprzęt,
- sposób pracy,
- czas realizacji,
- zachowanie w problematycznych sytuacjach (np. awaria sprzętu),
- dopasowanie oferty do indywidualnych oczekiwań,
- zezwolenie na filmowanie w kościele.
4. Podpisanie umowy
Po wybraniu idealnego kamerzysty trzeba koniecznie podpisać z nim umowę, która stanowi zabezpieczenie dla obydwu ze stron. Prawidłowo przygotowany dokument powinien zawierać:
- dane pary młodej oraz filmowca,
- rodzaj dzieła wraz z forma dostarczenia,
- rodzaj pakietu,
- cenę usługi,
- miejsca realizacji ,
- pozostałe szczegóły usługi (w tym opcje dodatkowe, itp.),
- zakres obowiązków każdej ze stron,
- zasady postępowania w razie zdarzeń losowych,
- informacje o zaliczce/zadatku,
- ewentualną zgodę na wykorzystanie wizerunku,
- podpisy.
Podsumowanie:
Dodaj komentarz – napisz co myślisz