Bardzo chętnie oglądamy nagrania z sesjami ślubnymi. Przyglądamy się z zainteresowaniem Młodej Parze. Potrafimy dostrzec niedociągnięcia, albo nawet błędy wynikłe podczas kręcenia. Żeby tego uniknąć, warto na tę okoliczność znaleźć kamerzystę, nie drogą przypadku, lecz wybranego z rozsądku. Podobnie warto wybrać salę weselną oraz oprawę myzczną imprezy, bez której żadne wesele się nie obędzie. Bardzo ciekawe oferty zespołów muzycznych z Opola można znaleźć pod tym adresem: http://www.muzyka-wesele.pl/Opole.
Wideofilmowanie to dość popularna forma uwiecznienia ślubu. Film ślubny to coś więcej niż reportaż czy relacja, to forma przedstawienia cudownych chwil, momentów pełnych ruchu, życia, emocji. Coś, co pomoże nam odtworzyć wszystkie wrażenia, które doznaliśmy podczas samej ceremonii oraz całego dnia. Świetnie wkomponowane niecodzienne sceny, stworzone w ciekawych plenerach, pomogą nadać całości niepowtarzalnego charakteru.
Dobrzy fotografowie nie wybierają tendencyjnych plenerów ślubnych. Szukają takich, które świetnie sprawdzą się przy nagrywaniu filmu ślubnego, które mają charakter i w których można pokusić się o stworzenie filmu z wizją. Dlatego za najpopularniejsze miejsca pleneru ślubnego uznaje się wyjątkowe budowle, takie jak zamki i pałace, a z drugiej strony tereny postindustrialne, które również spełniają wymagania na wyjątkowy plener ślubny. Często też organizuje się nagrywanie filmu ślubnego na łonie natury lub w ruchu np. w pędzącym zabytkowym samochodzie. Wszystko zależy od preferencji pary młodej i kreatywności kamerzysty.
Filmowcy z Opola są bardzo kreatywni i nieraz udowodnili, że posiadają świetny sprzęt, umiejętności i wizję, aby nakręcić świetny teledysk lub film ślubny. Przy podejmowaniu wyboru ważne jednak jest nie tylko portfolio kamerzysty, ale także to, czy przypadł młodej parze do gustu. Tworząc film ślubny, kamerzysta i para młoda muszą świetnie się rozumieć i nie może być mowy o niemiłej atmosferze, czy konfliktach między nimi. Warto na to zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert filmowców ślubnych z Opola.
Kiedy wybierzemy kamerzystę, musimy zastanowić się nad wizją i plenerem wesela. Nie warto powierzać tego zadania tylko ekipie, która będzie filmować, para młoda powinna poważnie zaangażować się w przygotowania, aby film jak najlepiej oddawał ich preferencje i zainteresowania. Warto zasugerować fotografowi tak pomysł, jak i plener na film. Żeby było ciekawie, wcale nie trzeba nagrywać filmu podczas zagranicznej podróży poślubnej, wystarczy poszukać w swojej okolicy.
W Opolu i okolicach, jest wiele takich miejsc, dokąd mogą udać się Państwo Młodzi, aby zrobić zachwycające zdjęcia lub sfilmować nietuzinkowe momenty. Jednym z nich jest z pewnością Rynek Starego Miasta, który okalają urokliwe kamieniczki, wraz z Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki oraz reprezentacyjną ulicą Krakowską. Piękne, niezapomniane widoki, przyrodę i cudowną scenerię zagwarantuje z pewnością Opolska Wenecja, czyli Młynówka (stare koryto Odry) z licznymi mostami i kładkami, a także wyspa Bolko z ogrodem zoologicznym.
Dobrym pomysłem na plener jest również Park Nadodrzański, a także słynny Amfiteatr Opolski. Wyjątkowy efekt może dać sesja filmowa na stadionie żużlowym Kolejarza w Opolu lub w starej zajezdni kolejowej przy ul. Armii Krajowej. Takie nietypowe plenery ślubne stają się coraz bardziej popularne, wiążą się także z niepowtarzalnym pomysłem na teledysk lub film ślubny. Warto wybierać mniej typowe plenery, bo sprawią, że teledysk z wesela będzie bardziej atrakcyjny i przyciągnie większe zainteresowanie. Ślub to nie moment, aby być standardowym, lepiej wyróżnić się swoim video z wesela.
Jeżeli ktoś woli klimaty pałaców, zamków i ruin, może wybrać się za miasto, na przykład do Kamienia Śląskiego, gdzie znajduje się późnobarokowy pałac, wybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku, dawna siedziba szlacheckich rodów śląskich. Oryginalnym plenerem wydaje się być również przepiękny Zespół Pałacowo Parkowy w Pławniowicach lub niebywały zamek w Mosznej, wybudowany w połowie XVII wieku, z wieloma wspaniałymi wieżyczkami oraz pięknym parkiem, który stanowi idealne tło do tej wyjątkowej budowli. Nieco skromniej, ale także ciekawie prezentuje się neorenesansowy pałac koło Tułowic, wzniesiony w 1879 roku, z bogatym wystrojem architektonicznym i zapleczem dworskim. Warte zastanowienia są też ruiny zamku koło Prudnika, które posiadają tajemniczy, surowy klimat oraz ruiny zamku w Chrzelicach.
Natomiast wyjątkowe, historyczne zaplecze zapewni gród w Biskupicach, gdzie można zorganizować plener w charakterze średniowiecznym oraz Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, w którym umieszczone są stare, wiejskie zagrody i budynki otoczone bujną zielenią. Interesującym miejscem na ślubne plenery jest również Góra Św. Anny, która znajduje się na drugim miejscu plebiscytu NTO na "Siedem Cudów Opolszczyzny". Wznosi się na wysokości 406 metrów n.p.m. i jest miejscem kultu. Wznosi się tam bazylika św. Anny, a obok znajduje się Grota Lurdzka oraz ogromny niesamowity amfiteatr.